Co to jest zasilacz UPS?

      Brak komentarzy do Co to jest zasilacz UPS?

Zasilacz UPS to urządzenie, którego zadaniem jest utrzymanie zasilania w podpiętych do niego sprzętach w przypadku awarii elektryczności. Kiedy tylko brakuje prądu w gniazdku, UPS natychmiast uruchamia zasilanie autonomiczne.zasilacz awaryjny UPS Green Cell

Jak długo zasilacz UPS może utrzymać zasilanie?

Zasilacz taki wyposażony jest w akumulatory, które w zależności od wielkości urządzenia, mogą pracować od kilku do nawet kilkudziesięciu minut, w zależności od obciążenia, czyli ilości podpiętych urządzeń i ich poboru prądu.

Co oznacza skrót UPS?

Nazwa UPS to po angielsku “uninterruptible power supply”, co oznacza, że mamy do czynienia z zasilaczem nieprzerywanego dostarczania prądu, dzięki czemu nie ryzykujemy jakichkolwiek strat danych i innych komplikacji związanych z awarią prądu.

Zadania zasilaczy awaryjnych?

Głównym zadaniem zasilacza awaryjnego jest podtrzymanie zasilania na wypadek przerwy w dostawie elektryczności, ale interweniuje on również w przypadku dużych spadków napięcia, a także skoków, co może w wielu przypadkach zapobiec awariom komputera, czy też innych podpiętych urządzeń. Ponadto może on wykonywać szereg innych zadań, takich jak np. monitorowanie jakości dostarczanego prądu, mierzenie parametrów, czy zdalne wyłączanie systemu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *